Sıkça Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular?

Aklınıza takılan soruları aşağıda bulabilirsiniz...
OdaklıPazar Nedir?

OdaklıPazar Ltd. Şti. ürün sahibi ile müşteri arasındaki güvenli alışveriş platformu oluşturmaktadır.

OdaklıPazar güvenilir mi?

Kredi Kartı güvenliğiniz bizim için önemli;

OdaklıPazar LTD. ŞTİ. online işlemler sırasında önem derecesi yüksek bilgilerin (Kredi Kartı bilgileri, kişisel bilgiler vb.) güvenliğini sağlamak için teknolojinin sağladığı tüm imkanlardan faydalanmaktadır. Güvenlik açısından telefonda ya da mail ile sipariş alınmamaktadır. Dolayısı ile Kredi Kartı bilgileri kesinlikle müşteriden talep edilmez. Bu tür telefonlara ya da gelen maillere itibar etmeyiniz.

Comodo – EV SSL – Extended Validation SSL Certificates (GreenBar)

OdakliPazar.com, EV SSL Yeşil Bar (Green Bar) güvenlik sertifikasına sahip e-ticaret sitesidir. Yeşil Bar; uluslararası evrak ve doğrulama gerektirir. OdaklıPazar LTD. ŞTİ. Yeşil Bar sertifikasına sahip olmak isteyen tüm firmalar gibi çok sıkı güvenlik prosedüründen geçmiştir. Tarayıcı adres barında görmüş olduğunuz Yeşil Bar  üzerine tıklayarak güvende olduğunuzu görebilir ve alışverişinize devam edebilirsiniz.

yesil-bar-op

OdaklıPazar’ın anlaşmalı olduğu kurum aracılığıyla müşterilerine sunmuş olduğu Sanal POS (Kredi Kartı ile online ödeme altyapısı) sistemi dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) – DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.

PCI-DSS sertifikalı altyapı ile müşterilerimize maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunmaktayız.

PCI-DSS Nedir?

PCI veri güvenliği standartları, aralarında Mastercard, Visa, Amerikan Express, Discover Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından, kart ve kart sahiplerinin datalarının korunması amacıyla, internetten alışverişte güvenlik standartlarını belirleyen bir yapıdır.
PCI-DSS (Ödeme Kartı Sektör Veri Güvenliği Standardı) PCI-DSS bizim için temel konulardan biridir. Bu nedenle PCI aracılığıyla onaylanmış ve en yüksek PCI Hizmet Sağlayıcısı sertifikasına sahip kurumlarla anlaşmamız var. Ödemeleriniz yüksek güvenlik sertifikası altında gerçekleşmektedir. Böylece müşterilerimize maksimum seviyede güvenliği garanti ediyoruz.

Sahtecilik Koruması (Fraud Protection) Nedir?

E-ticarette güvenli alışveriş konusu hem müşteri hem de bizim için kritik bir konudur. Konuyu kritik yapan ise çalıntı kredi kartlarının kullanılarak yapılan dolandırıcılık/fraud endişesidir. Birçok E-ticaret sitesinin karşılaştığı ya da karşılaşma ihtimalinin olduğu fraud işlemler e-ticaret sektörüne hem işletmeler hem de müşteriler açısından darbe vurmaktadır.

OdaklıPazar LTD. ŞTİ. olarak bu konuda bulunan riski minimum seviyelere çekebilmek için, 150 Fraud Filtresi ile gerçekleşen ödemelerde maksimum seviyede güvenliği garanti ediyor.

Banka Havalesi ve PTT İşlemleri

Ödeme seçeneği olarak Banka Havalesi ya da PTT Havalesi düşünüldüğünde işlemler müşteri tarafından bizzat banka ya da PTT alt yapısı kullanılarak yapılır. Hesaplar en geç 1 iş günü içerisinde kontrol edilir ve ödemenin hesaba geçmesi durumunda teslimat mail adresine yapılır.

Ödeme Yolları Nelerdir?

Kredi Kartı, Banka/Maaş Kartı ve Bankalar arası EFT/Havale.

İşBank, Garanti BBVA, QNB Finans, VakıfBank ve PTT Bank hesaplarımız mevcut.

Yurtdışında yaşıyorum ödeme yapabilir miyim?

Evet, güvenle ödeme yapabilirsiniz. Visa, MasterCard veya Amex logolu tüm Kredi ve Banka kartları ile ödemenizi yapabilirsiniz. 

Kart kullanmayan müşterilerimiz için Banka transferi ödeme seçeneğimiz mevcut. Yurtdışı için € hesap bilgilerimizi siparişinizi onayladıktan sonra göreceksiniz.

Hala aklınıza takılan sorular mı var? Lütfen iletişim sayfamızı ziyaret edin.

NOT: 6 Haziran 2016 itibariyle PayPal maalesef artık Türkiye de hizmet vermemektedir. Bunun nedeni ise Türkiye de lisans alamamasından kaynaklıdır. Bu durum bizim içinde çok üzücü oldu, yurtdışında yaşayan müşterilerimize 6 haziran itibariyle PayPal güvencesi ile ödeme seçeneğini sunamıyoruz.

Hangi kartlarla ödeme yapabilirim?

MasterCard, Visa veya Amex logosu bulunan tüm kartlarla ödeme yapabilirsiniz. Yurtiçi tüm Kredi ve Banka kartalarıyla ödeme yapabilirsiniz.

Banka kartımla ödeme yapabilir miyim?

Yurtdışı/Yurtiçi kullanıma açıktır. Banka kartları ile ödeme yapmak için “Kredi Kartı/Banka Kartı ile ödeme” seçimi yaparak “Ödeme yap” butonuna tıklamalısınız. Kartınızın 3D Secure özelliğine açık olması gerekmektedir. İlk defa internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız 3D secure özelliği açık olup olmadığını öğrenmek için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kart kullanımı:
– Banka kartı üzerinde bulunan 16 haneli kart numarası, Kart sahibi, kartın son kullanım tarihi ve kartın arka kısmında bulunan son 3 hane girilir,
– Öde butonuna tıklanır ve sistem kart bilgilerini kontrol eder. Tek kullanımlık alışveriş şifresi bankada kayıtlı olan cep telefonuna SMS ile iletilir.
– Gelen şifre 180 saniye içerisinde ekrana girilir ve alışveriş tamamlanır.

ATM'de Kartsız Ödeme Yapılabilir mi?

Evet… Ödemenizi İşbank, Garanti, VakıfBank, QNB Finans ve PTT ATM’lerinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kapıda ödeme seçeneği neden yok?

OdaklıPazar da bulunan tüm kitaplar (e-kitap) PDF formatında olup teslimatı internet üzerinden gerçekleşmektedir. Ödeme sonrası indirme linkleri sipariş formunda bırakmış olduğunuz mail adresine “sipariş tamamlandı” maili olarak iletilir. Ayrıca OdaklıPazar hesabınıza giriş yaparak indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Ev adresine herhangi bir kargo gönderimi gerçekleşmediği için “Kapıda Ödeme” seçeneğimiz mevcut değildir.

Teslimat nasıl gerçekleşir?

OdaklıPazar da bulunan tüm kitaplar e-kitap PDF formatındadır, ödeme sonrası PDF formatında bilgisayara indirilip bilgisayardan okunur. Bu nedenle ev adresine herhangi bir kargo gönderimi gerçekleştirilmemektedir. Kredi kartı ve PayPal ödemelerinde teslimat maili otomatik olarak gönderilir. EFT/Havale veya PTT şubesi üzerinden ödemelerde para hesabımıza yattıktan sonra onaylanır, bazı durumlarda özellikle EFT işlemlerinde paranın hesabımıza yansıması zaman alabilir. İşlemi hızlandırmak için EFT dekontunuzu info@odaklipazar.com adresine iletebilir veya 0(850)4411813 nolu hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Üyelik satın aldım nasıl kaydımı yapabilirim?

Üyelik siparişinizi başarıyla tamamladıktan sonra e-posta adresinize bir “Siparişiniz Tamamlandı” maili alacaksınız. Mailde üyelik alanına giden bir bağlantıyı bulabilirsiniz.  Ayrıca “Hesabım” sayfasını ziyaret ederek üyelik alanına ulaşabilirsiniz.

Üyelik işlemlerinde genel işleyiş; Ödeme sonrası ürün sahibi mail yoluyla bilgilendirilir. Siz kaydınızı tamamladıktan sonra ürün sahibi gerekli kontrolleri yapıp üyeliğinizi aktif hale getirir. Bu işlem genelde aynı gün içinde geç saatlere kadar gerçekleşir.
NOT: Eğer kayıt sonrası en geç 1 gün içinde üyeliğiniz aktif hale gelmez ve yanıt alamayacak olursanız bizi destek hattımızdan bilgilendirin lütfen.
Dosyaların indirme işlemi nasıl gerçekleşiyor?

Ödemenizi başarıyla tamamladıktan sonra “Teşekkürler” sayfasına yönlendirilirsiniz. Ödeme esnasında “Hesap oluşturu” işaretleyip ödeme yaptıysanız, üst menüden “Hesabım” sayfasına tıklayın. Hesabım sayfasında “İndirmeler” başlığı altında e-kitap bağlantılarını bulabilirsiniz. Aynı zamanda e-posta hesabınıza indirme bağlantıları barındıran “Sipariş tamamlandı” maili iletilir.

Satın aldığım dosyları Akıllı Telefon, Tablet ve Laptop cihazlarımda okuyabilir miyim?

Evet okuyabilirsiniz, OdaklıPazar da bulunan e-Kitapların tamamı PDF formatında olup tüm cihazlardan (Akıllı telefon, Tablet, Laptop, Bilgisayar vb.) okunabiliyor. Cihazınızdan OdaklıPazar hesabınıza giriş yapıp “Mevcut indirmeler” başlığı altında bulunan bağlantılara tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz. Eğer indirdiğiniz PDF dosyası düzgün okunmuyor veya açılmıyorsa önce aşağıdaki uygulamayı cihazınıza göre indirip kurmalısınız. Kurulum tamamlandıktan sonra PDF dosyasını hesabınızdan tekrar indirip açın, sorunsuz çalışacaktır.

Android için uygulama linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader&hl=tr

iPhone için uygulama linki:
https://itunes.apple.com/us/app/adobe-acrobat-reader/id469337564?mt=8

Bilgisayar için uygulama linki:
https://get.adobe.com/tr/reader/

e-Kitabı indirme esnasında veya açıp okumada sorun yaşıyorum?

Hesabım” sayfasından dosyaları dilediğiniz zaman tekrar indirebilirsiniz, henüz hesabınız yoksa “Üye ol” bölümünden kaydınızı yapın. Eğer kaydınızı ödeme yaptıktan sonra yapıyorsanız info@odaklipazar.com adresine, siparişinizin yeni oluşturduğunuz hesabınızla ilişkilendirilmesi konusunda bilgi vermelisiniz. Biz gereken işlemleri yaptıktan sonra hesabınızda “İndirmeler” menüsü altında e-kitap Bağlantı(ları) görünecektir. Bazı durumlarda e-kitabı açarken hata alabilirsiniz. Bu genelde kullandığınız cihazda (Akıllı telefon, Tablet, Laptop, Bilgisayar vb.) Adobe Reader kurulu olmadığından kaynaklıdır.

Cihazınıza uygun Adobe Reader programını şimdi kurmak için:

Android için uygulama linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader&hl=tr

iPhone için uygulama linki:
https://itunes.apple.com/us/app/adobe-acrobat-reader/id469337564?mt=8

Bilgisayar için uygulama linki:
https://get.adobe.com/tr/reader/

Eğer indirme esnasında hata alıyorsanız büyük ihtimal LG model telefon veya kullandığınız tarayıcının güncel olmamasından kaynaklıdır.
1.LG model telefona sahipseniz farklı bir cihazdan hesabınıza bağlanarak dosyaları indirip, indirdiğiniz dosyaları mail eki olarak kendisinze iletebilirsiniz. LG model telefonunuzda ekteki dosyları sorunsuzca indirebilirsiniz.
2. LG model telefona sahip değilseniz kullandığınız tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol ederek gerekirse güncellemek veya farklı bir tarayıcı açıp tekrar deneyin.

Ödeme yaptım fakat kitap bağlantıları e-posta hesabıma gelmedi?

Ödemeniz başarıyla tamamlandıktan sonra sistem otomatik olarak size bir “Siparişiniz Tamamlandı” konu başlıklı bir mail iletir. Bu mail bazı durumlarda gereksiz posta kutusuna düşebiliyor. Gereksiz posta kutusu e-posta hesabı sağlayıcılara göre isim farklılıkları göstermektedir. Gmail kullanıcıları için “Spam klasörü”, Hotmail kullanıcıları için “Junk klasörü” olarak adlandırılmaktadır. Bazı e-posta hesabı sağlayıcılarında ise “gereksiz posta kutusu” olarak geçmektedir. Maili gereksiz posta kutunuzda bulduktan sonra “spam değildir” olarak işaretleyin veya güvenilir listenize info@odaklipazar.com adresini eklemenizi tavsiye ederiz. Bu işlemi yaptıktan sonra OdaklıPazar dan gelecek olan tüm mailler posta kutunuza düşecektir.

Not: Eğer “Sipariş Tamamlandı” maili gereksiz posta kutunuzda bulunmuyorsa lütfen durumu bize yazarak info@odakliapzar.com mail adresine iletin. Çok nadir durumlarda teknik nedenlerden dolayı Sipairş tamamlandı mailini size ulaştıramıyor olabiliriz.

İndirme Başarısız Hatası Ne Yapmalıyım?

Bu hata genelde LG model telefonlarda veya kullanılan tarayıcının güncel olmamasından kaynaklıdır.

LG Model telefona sahipseniz şu yolu izleyerek kitapları telefonunuza alabilirsiniz. Size gelen “Sipariş Tamamlandı” maili farklı bir cihazda (laptop, tablet veya pc) açıp indirme işlemini yapabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyaları kendinize mail yoluyla ek olarak iletin ve telefondan kendinize ilettiğiniz maili açıp ekteki dosyaları indirin. Eğer farklı bir cihazınız yoksa Sipariş tamamlandı mailini açıp yanıtla/cevapla üzerinden “LG Model telefonum var” açıklamasıyla bize iletin. Biz sizin için dosyaları indirip ek olarak ekleyip iletebiliriz.

Teslimat indirme yoluyla gerçekleşiyor neden adres bilgilerim isteniyor?

OdaklıPazar’da satılan kitaplar e-kitap (PDF) formatındadır. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra bilgisayar, laptop veya mobil cihazlara indirip okuyabilirsiniz. Satışı gerçekleşen tüm kitaplarla ilgili fatura düzenlenmesi gerekiyor, vermiş olduğunuz adres bilgileri ise fatura adresi olarak faturaya işlenmektedir. Herhangi bir kargo gönderimi yapılmamaktadır. Faturanızı adrese teslim edilmesini istemeniz durumunda lütfen info@odaklipazar.com adresine istekte bulununuz.

Ödeme sonrası üyelik kaydımı yaptım fakat indirme bağlantısı göremiyorum?

Ödeme yaptıktan sonra OdaklıPazar üyeliğinizi gerçekleştirildiyse indirme linklerini görebilmeniz için sipairşinizin hesabınıza tanımlanması gerekmektedir. Bu durumda info@odaklipazar.com adresine bir mail atmanız gerekecek. Önce ekibimiz tarafından siparişiniz yeni oluşturulan hesap ile ilişkilendirilmesi gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştikten sonra indirme bağlantısı “İndirimler” başlığı altında görebilirsiniz.

Kitap/Hizmet hakkında bilgi almak istiyorum, nereden alabilirim?

Tüm kitapların tanıtım sayfalarında detaylı bilgi edinmek mümkün. Kitabın içeriği ile ilgili kafanızda hala soru işaretleri varsa mutlaka ürün sahibi ile doğrudan iletişime geçerek kitap içeriğinin size uygun olup olmadığını öğrenenin. Bilgi almak için sitesinde üst menü veya sayfanın en altında iletişim bölümü mevcuttur. Ürün sahibine aklınıza takılan soruları mail yoluyla sorabilirsiniz.

Bizden alabileceğiniz bilgi; kitap hakkında bugüne kadar oluşan veriler (Satılma sıklığı, şikayet ve iade oranları).
Teslimat mailini kaybettim maili tekrar göndermeniz mümkün mü?

Dilediğiniz zaman OdaklıPazar hesabınıza giriş yaparak satın almış olduğunuz tüm kitapların indirme linklerini bulabilirsiniz. Eğer giriş yapmakta sorun yaşıyor veya ödeme sonrası üyeliğinizi oluşturup indirme linklerini bulamıyorsanız info@odaklipazar.com adresinden yardım talep edebilirsiniz.

Gizlilik

Ürün teslimatındaki gizlilik, e-posta ve OdaklıPazar hesaplarınız kadar gizlidir. OdaklıPazar da bulunan tüm ürünler internet ortamında teslimatı gerçekleşen türdedir. Ev adresinize herhangi bir kargo gönderimi gerçekleşmez.

İade hakkım var mı?

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddimallara ilişkin sözleşmelerde alıcının cayma hakkı bulunmadığı halde Odaklı Pazar markası olarak biz, müşteri memnuniyeti adına alıcı tarafından makul bir sebep sunulması durumunda iade hakkını sunmaktayız. İade süresi 60 gündür. İade ve İptal Politikamızı okumak için tıklayın.

İade işlemi nasıl işliyor?

İade talebinizi bize ilettikten sonra talebiniz işleme alınır. Gereken kontroller yapılarak iade şartların uygun olup olmadığı tespit edilir. İşlem iadeye uygun görülür ise iade işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem genelde 3 iş günü sürmektedir.